VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

Son güncelleme: 21 Mayıs 2020

Amicasa Solution doo’deki topluluğumuzun bir parçası olmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kişisel verilerinizi ve gizlilik hakkınızı korumayı taahhüt ediyoruz. Veri Koruma Beyanı veya kişisel verileriniz ile ilgili uygulamalarımız konusunda sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen support@almondo.com adresi ile irtibata geçiniz.

Mobil uygulamamızı ziyaret ederken ve hizmetlerimizi kullanırken kişisel verilerinizi bizlere emanet ediyorsunuz. Kişisel verilerinizin korunması konusuna ciddiyetle yaklaşıyoruz. Bu Veri Koruma Beyanı ile sizlere mümkün olan en açık şekilde ne tür bilgi topladığımızı, topladığımız bilgileri ne şekilde kullandığımızı ve bu hususlarla ilgili olarak hangi haklara sahip olduğunuzu açıklamayı amaçlıyoruz. Önemli olduğundan zaman ayırıp dikkatlice okumanızı umuyoruz. Bu Veri Koruma Beyanı muvafakat etmediğiniz hükümler içeriyorsa, uygulamalarımızı ve hizmetlerimizi kullanmayın.

Bu Veri Koruma Beyanı, mobil uygulamalarımız (“Uygulamalar”) ve/veya bunlarla bağlantılı hizmet, satış, pazarlama ve diğer etkinlikler (bu Veri Koruma Beyanı kapsamında bunları genel olarak “Hizmetler” olarak anıyoruz) ile topladığımız tüm bilgiler için geçerlidir.

Kişisel verilerinizin tarafımıza iletilmesi konusunda bilgilere dayalı kararlar alabilmeniz için lütfen bu Veri Koruma Beyanını dikkatlice okuyun.

İÇİNDEKİLER

1. HANGİ VERİLERİ TOPLUYORUZ?

2. VERİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

3. VERİLERİNİZ KİMSEYLE PAYLAŞILIYOR MU?

4. VERİLERİNİZİ NE KADAR SÜREYLE SAKLIYORUZ?

5. VERİLERİNİZN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLIYORUZ?

6. REŞİT OLMAYAN KİŞİLERDEN VERİ TOPLUYOR MUYUZ?

7. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASI İLE İLGİLİ GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?

8. VERİ KORUMA İHLALİ

9. TAKİP EDİLMEYEN FONKSİYONLARI YÖNETİM ELEMANLARI

10. CALİFORNİA SAKİNLERİNİN BELİRLİ ÖZEL GİZLİLİK HAKLARI VAR MIDIR?

11. BU BEYANDA GÜNCELLEMELER YAPIYOR MUYUZ?

12. BU BEYANA İLİŞKİN BİZİMLE NASIL İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ?

1. HANGİ VERİLERİ TOPLUYORUZ?

Bize beyan ettiğiniz kişisel veriler

Kısaca: bize beyan ettiğiniz bilgilerinizi topluyoruz.

Uygulamalarımıza kayıt işlemi esnasında, hakkımızda veya ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak amacıyla, uygulamalardaki etkinliklere katılırken ya da başka bir şekilde bizimle irtibata geçerken kendi isteğinizle bize verebileceğiniz bilgileri topluyoruz.

Sizden topladığımız bilgiler, bizimle ve uygulamalarımızla etkileşime geçeceğiniz konuya, etkileşime geçerken yaptığınız seçime ve tarafınızdan kullanılan ürün ve fonksiyonlara bağlıdır. Topladığımız kişisel veriler aşağıdakileri içerir:

Halka açık bilgi. Ad, kızlık adı, soyad, lakap, ikametgah adresi, eski adres, telefon numaraları, e-posta adresleri, cinsiyet, doğum tarihi, eğitim, ülke, meslek, iş ilişkisi vb. gibi bilgileri topluyoruz.

Bize beyan ettiğiniz tüm kişisel veriler doğru, tam ve net olmak zorundadır. Ayrıca bize beyan ettiğiniz verilerin değişmesi durumunda yeni bilgilerinizi bize bildirmek zorundasınız.

Otomatik olarak toplanan veriler

IP adresi ve/veya tarayıcı ve cihaz karakteristikleri gibi bilgiler uygulamalarımızı ziyaret ettiğinizde otomatik olarak toplanmaktadır.

Belirli bazı bilgileri uygulamalarımızı ziyaret ettiğinizde kullandığınızda veya yönettiğinizde otomatik olarak toplarız. Bu bilgiler sizin kimlik bilgilerinizi ifşa etmez (adınız veya iletişim bilgileriniz gibi), fakat cihazınız ve kullanım için bilgi içerebilir. Örneğin IP adresiniz, cihazın ve tarayıcının karakteristikleri, işletim sistemi, dil ayarları, yönlendirici URL adresleri, cihaz ismi, ülke, konum, uygulamalarımızı ne zaman ve ne şekilde kullandığınız hakkında bilgi ve diğer teknik bilgiler. Bu bilgilere özellikle uygulamalarımızın güvenliği ve çalışması ve ayrıca iç analiz ve raporlar için ihtiyaç duyulmaktadır.

Çevrimiçi tanımlayıcı. Cihazlar hakkında veriler ve diğer benzeri veriler toplamaktayız.

Uygulamalarımız aracılığıyla toplanan bilgiler

Uygulamalarımızı kullanırken mobil cihazınız ve Push bildirimler hakkında bilgiler toplayabiliriz.

Uygulamalarımızı kullanırken ayrıca şu bilgileri de toplamamız mümkündür:

Mobil cihazlara erişim. Mobil cihazınızdan kamera, hafıza, hatırlatma bidirimleri ve cihazınızın diğer fonksiyonları gibi belirli fonksiyonları için erişim veya izin isteyebiliriz. Erişim hakkımızı veya haklarımızı değiştirmek istiyorsanız, bunu cihaznızın ayarlarından yapabilirsiniz.

Mobil cihazlardan veriler. Cihaz (mobil cihazınızın tanımlacısı, modeli ve üreticisi gibi), işletim sistemi, sürüm ve IP adres bilgilerini otomatik olarak toplayabiliriz.

İletiler. Hesabınız veya mobil uygulaması hakkında Push bildirimleri göndermenizi rica edebiliriz. Bu tür iletişimi devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu cihazınızın ayarlarından yapabilirsiniz.

2. VERİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

Verilerinizi kullanırken işimizin akılcı amaçlarını, sizinle olan sözleşmemizi, rızanızı veya yasal yükümlülüklerimizi göz önünde bulunduruyoruz.

Uygulamalarımız aracılığyla toplanan kişisel veriler aşağıda belirttiğimiz ticari amaçlarımız doğrultusunda kullanıyoruz. Kişisel verilerinizi kullanırken akılcı iş amaçlarımızı, sizinle yapacağımız sözleşmeyi, rızanızı ve yasal yükümlülüklerimizi göz önünde bulunduruyoruz. Aşağıda belirttiğimiz her bir amacımıza ek olarak dayandırdığımız somut veri işleme sebeplerini belirtiyoruz.

Edindiğimiz kişisel verilerinizi aşağıdaki şekilde kullanmaktayız:

Hesap oluşturmanızı ve oturum açmanızı kolaylaştırmak için kullanabiliriz. Sitemizdeki hesabınızı sosyal medya hesabınızla bağlarsanız (örneğin Google veya Facebook hesabınızı), sözleşme şartlarını yerine getirmek amacıyla  hesap oluşturmanızı ve oturum açmanızı kolaylaştırmak için sosyal medya sağlacısı hakkında vermiş olduğunuz bilgileri kullanacağız.

Operasyonel amaçlı kurduğumuz iletişimler. Ürünler, hizmetler ve yeni fonksiyonlar ve/veya Genel Ticari Şartlar ve Politikalar’ımızda meydana gelen değişiklikleri size bildirmek için kişisel verilerinizi kullanabiliriz.

Bu şekilde kullanıcı hesapları yönetebilirsiniz. Hesabı yönetmek ve işlevselliğini sürdürmek için kişisel verilerinizi kullanabiliriz.

3. VERİLERİNİZ KİMSEYLE PAYLAŞILIYOR MU?

Kişisel verilerinizi yalnızca rızanızla, yasalara bağlı kalmak için, sizlere hizmet sunmak için, haklarınızı korumak için veya sözleşme yükümlülüklerimizi gerçekleştirmek için üçüncü kişilerle paylaşırız.

Yasal tabanda kişisel verilerinizi aşağıdaki durumlarda işleyebilir veya üçüncü kişilerle paylaşabiliriz:

Rıza: Kişisel verilerinizi belirli amaçlar için kullanmamıza muvafakat vermişseniz, kişisel verilerinizi işleyebiliriz.

Meşru ticari amaçlar: Meşru ticati amaçlarımıza ulaşmak maksadıyla kişisel verilerinizi işleyebiliriz (mümkünse).

Sözleşmenin uygulanması: Sizinle sözleşme yaptığımız yerlerde bu sözleşmenin uygulanmasını sağlamak amacıyla kişisel verilerinizi işleyebiliriz.

Yasal yükümlülükler: Yasal olarak yükümlü olabileceğimiz, yasalara bağlı kalmak için, hükümet talepleri, dava, mahkeme kararı (örneğin) olduğu durumlarda (örneğin müzekkereye veya celp kağıdına cevap, ceza kararı infazı veya milli güvenlik şartlarının sağlanması amacıyla hükümet talimatlarına cevap amacıyla) kişisel verilerinizi iletebiliriz.

▪ Meşru menfaatler: Kullanım koşullarımızın muhtemel ihlalleri, dolandırıcılık şüphesi, kişilerin güvenliği için potansiyel tehdit oluşturan veya yasa dışı faaliyet içeren durumlar ya da bu durumların önlenmesi veya taraf olduğumuz ihtilaflar konusunda tedbirlerin alınması hususlarında araştırma yapmak veya kanıt aracı olarak kullanılması için gerekli gördüğümüz hallerde kişisel verilerinizi paylaşabiliriz.

Özellikle şu durumlarda kişisel verilerinizi işleyebilir veya paylaşabiliriz:

İşletme devirleri. Şirket birleşmesi, şirket varlıklarının satışı, şirketimizin finanse edilmesi veya şirketimizin bir kısmının veya tamamının başka şirket tarafından satın alınması için görüşmeler sırasında veya görüşmeler ile ilgili olarak kişisel verilerinizi başka şirketlerle paylaşabilir veya başka şirketlere transfer edebiliriz.

4. VERİLERİNİZİ NE KADAR SÜREYLE SAKLIYORUZ?

Kişisel verilerinizi, kanunda aksi öngörülmemişse, Veri Koruma Beyanında açıklanan amaçların gerçekleştirilmesi için gerekli olan süre kadar saklayacağız.

Kişisel verilerinizi, kanunda daha uzun süre öngörülmemişse (örneğin vergi, muhasebe veya başka yasal gereksinimler), Veri Koruma Beyanında açıklanan amaçların gerçekleştirilmesi için gerekli olan süre kadar saklayacağız.

Kişisel verilerinizi ticari menfaatlerimizle ilgili olarak işlememizi gerektirecek mantıklı bir sebep olmadığı zaman, kişisel verilerinizi siliyor veya anonimleştiriyor veya bu da mümkün değilse (örneğin verileriniz yedek arşivlerinde ise), verilerinizi dış etkenlerden izole ederek silinmeleri mümkün olana kadar güvenli bir şekilde saklıyoruz.     

5. VERİLERİNİZİN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLIYORUZ?

Kişisel verilerinizi kurumsal ve teknik güvenlik tedbirleri sistemi ile korumaya özen gösteriyoruz.

Tarafımızdan işlenen tüm kişisel verilerin güvenliğini sağlamamız için kurumsal ve teknik güvenlik tedbirleri alıyoruz. Her ne kadar güvenlik önlemleri güçlü olsa da internetin %100 güvenli olmadığını unutmayın. Mümkün olan her şeyi yapmamıza rağmen, kişisel verilerinizin uygulamalarımıza ve uygulamalarımızdan aktarımında sorumluluk size aittir.

6. REŞİT OLMAYAN KİŞİLERDEN VERİ TOPLUYOR MUYUZ?

18 yaşından küçük olduğunu bildiğimiz kişilerden veri toplamıyor, 18 yaşından küçüklere veri iletmiyoruz.

18 yaşından küçük olduğunu bildiğimiz kişilerden veri talep etmiyoruz, 18 yaşından küçüklere veri iletmiyoruz. Uygulamalarımızı kullanarak en az 18 yaşında olduğunuzu veya reşit olmayan kişinin ebeveyni veya kanuni temsilcisi olduğunuzu ve reşit olmayan kişi tarafından uygulamanın kullanılmasına muvafakat ettiğinizi beyan etmiş oluyorsunuz. Eğer 18 yaşından küçük bir kullanıcıya ait veri topladığımızı öğrenirsek, hesabı kapatacağız ve bu verileri kayıtlarımızdan derhal silinmesini sağlamak için gerekli tedbirleri alacağız. Eğer 18 yaşından küçük bir kişiye ait veri topladığımızı fark ederseniz lütfen martin.musa@amicasa.com e-posta adresi yoluyla bizimle irtibata geçin.

7. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASI İLE İLGİLİ GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?

Avrupa Ekonomik Alanı gibi bazı bölgelerde kişisel verilerinize daha iyi erişim ve kişisel verilerinizi daha iyi kontrol etme hakkınız bulunmaktadır. Kişisel verilerinizi her zaman gözden geçirebilir, güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Bazı bölgelerde (Avrupa Ekonomik Alanı gibi) kişisel verilerin korunması hakkında geçerli kanunlar gereğince kişisel verilerinize ilişkin belirli haklarınız bulunmaktadır. Bu haklar (1) kişisel verilere erişim ve verilerin kopyasını edinme, (2) silme veya değişiklik yapma talebi; (3) kişisel verilerinizin kullanımına sınırlama getirme; ve (4) mümkünse verileri taşıma şeklindedir. Bazı durumlarda verilerinizin işlenmesine itiraz edebilirsiniz. İtirazda bulunmak için lütfen aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanın. Kişisel verilerin korunması hakkında uygulanabilir kanunlar kapsamında talebinizi ele alacak ve harekete geçeceğiz.

Kişisel verilerinizi kullanmak için rızanızı alıyorsak, dilediğiniz zaman bu rızanızdan vazgeçme hakkınız vardır. Fakat iptal işlemi öncesindeki hukuki bağlayıcılık halen geçerli olacaktır.

Eğer Avrupa Ekonomik Alanı sınırlarında ikamet ediyorsanız ve kişisel verilerinizi illegal bir şekilde kullandığımızı düşünüyorsanız, kişisel verilerin korunması konusunda yerel yetkili mercie şikayette bulunma hakkınız bulunmaktadır. Şuradan şikayetinizi iletebileceğiniz bir yetkili bulabilirsiniz:  http://ec.europa.eu/justice/data-protection/bodies/authorities/index_en.htm.

Kişisel verilerinizin korunması konusunda soru ve yorumlarınız varsa, bunları privacy@almondo.com e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

Hesap Hakkında Bilgi

Hesabınızda yer alan bilgiyi dilediğiniz zaman gözden geçirmek veya değiştirmek ya da hesabınızı kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin:

■ „Ayarlar“ bölümüne girin ve kullanıcı hesabınızı güncelleyin.

Hesabınızı kapatma talebiniz üzerine hesabınızı kapatacağız veya hesabınızı ve size ait bilgileri aktif veri tabanlarımızdan sileceğiz. Ancak dolandırıcılıkları önlemek, sorunları gidermek, soruşturmalara yardımda bulunmak, Kullanım Koşullarımızın uygulanmasını sağlamak ve/veya yasal gereksinimleri yerine getirmek için bazı bilgiler dosyalarımızda kayıtlı kalabilir.

E-posta yoluyla gönderilen pazarlama iletilerinin engellenmesi: Gönderdiğimiz e-posta iletilerimizde yer alan engelleme linkine tıklayarak veya aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini aracılığıyla bizimle irtibata geçerek pazarlama iletileri listemizden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Bu durumda pazarlama iletileri listemizden silinmiş olacaksınız. Ancak hesabınızın kullanımı ve yönetimi için gerekli hizmetlerle ilgili iletileri göndermeye devam etmek zorundayız.

8. VERİ KORUMA İHLALİ

Veri koruma ihlali, kişisel verilere yetkisiz erişim olduğu veya kişisel veriler yetkisiz toplandığı, kullanıldığı, ifşa edildiği veya atıldığı durumlarda söz konusudur. Amicasa Solution doo, ciddi risklere veya zarar tehdidine maruz kalmanıza ihtimal olduğunu tespit ettiğinde veri ihlali konusunda bilgilendirileceksiniz. Örneğin veri ihlali ciddi maddi zararlara ya da psikolojik veya fiziksel durumun bozulmasına yol açabilir. Amicasa Solution doo, kişisel verilere yetkisiz erişime, kişisel verilerin yetkisiz kullanıldığına veya ifşa edildiğine yol açan veya açabilecek güvenlik ihlalleri durumları tespit ederse, konuyu derhal araştıracak ve söz konusu kişisel veri ihlali durumunun gerçek kişilerin hak ve özgürlükleri için risk taşıma ihtimali yoksa, durumu sorumlu denetim merciine en geç 72 saatte bildirecektir.

9. TAKİP EDİLMEYEN FONKSİYONLARI YÖNETİM ELEMANLARI

Çoğu web tarayıcı, bazı mobil işletim sistemleri ve mobil uygulamalar DO-NOT-TRACK (DNT) adında online aktivitelerinizin ve internet gezintilerinizin toplanmamasını ve izlenmemesini belirten, yani veri koruma tercihlerinizi belirtme imkanı sunan bir özelliğe veya ayara sahiptir. DNT sinyallerinin tanınması ve uygulanması konusunda henüz tekdüze bir teknik standart bulunmadığı için online takip edilmek istemediğinize dair tercihlerinizi otomatik olarak ileten tarayıcı veya başka mekanizmaların DNT sinyallerine yanıt vermiyoruz. Gelecekte online takip standardı uygulamaya konulursa, sizi bu özelliği nasıl kullandığımız ile alakalı bu Veri Koruma Beyanı’nı güncelleyerek bilgilendireceğiz.

10. CALİFORNİA SAKİNLERİNİN BELİRLİ ÖZEL GİZLİLİK HAKLARI VAR MIDIR?

Evet, eğer California sakini iseniz kişisel verilerinize erişiminize ilişkin bazı özel haklara sahipsiniz.

„Shine The Light“ olarak da bilinen California Medeni Kanunun 1798.83 bölümünde belirtildiği gibi California sakini kullanıcılarımız yılda bir kez pazarlama amaçlı üçüncü taraflara ilettiğimiz kişisel veri kategorileri (varsa)  ve bir önceki takvim yılı içerisinde verilerini paylaştığımız tüm üçüncü tarafların isim ve adresleri hakkında ücretsiz bilgi talep etme hakkına sahiptir. Eğer California sakini iseniz ve böyle bir talebiniz var ise, lütfen talebinizi aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yazılı şekilde iletin.

Eğer 18 yaşından daha küçük, California sakini ve uygulamalarda kayıtlı bir hesabınız var ise, uygulamalarda yayınladığınız istenmeyen halka açık verilerin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bu gibi verilerin kaldırılmasını talep etmek için lütfen aşağıda verilen iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçin, hesabınıza bağlı e-posta adresi belirtin ve California sakini olduğunuzu gösterir beyanname ibraz edin. Verilerin uygulamalarda halka açık olarak gösterilmemesinin sağlanmasına özen göstereceğiz. Ancak lütfen verilerin sistemlerimizden tamamen veya kapsamlı olarak kaldırılamama ihtimalinin olduğunu göz önünde buldurun.

11. BU BEYANDA GÜNCELLEMELER YAPIYOR MUYUZ?

Evet, yasalara bağlı kalmak için bu Beyanı ihtiyaç duyulduğu zaman güncelleyeceğiz.

Bu Veri Koruma Beyanı’nı zaman zaman güncelleyebiliriz. Güncellenmiş versiyon, „Güncellenmiş“ tarih ile tarihlenir ve yayına verildiği tarihten itibaren geçerli olur. Bu Veri Koruma Beyanı’nda yaptığımız esaslı değişiklikleri size ya yayınlayarak ya da direkt irtibat kanalınız üzerinden size ulaşarak bildireceğiz. Kişisel verilerinizi nasıl koruduğumuz konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için bu Veri Koruma Beyanı’nı sıklıkla gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

12. BU BEYANA İLİŞKİN BİZİMLE NASIL İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ?

Bu Beyan hakkında soru ve yorumlarınızı Veri Sorumlumuz Martin Musa’ya martin.musa@amicasa.com adresine e-posta yoluyla veya şu adrese posta yoluyla iletebilirsiniz.

Amicasa Solution doo

Martin Musa

Radnička cesta 52

Zagreb 10000

Hırvatistan

TOPLANAN KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NASIL KONTROL EDEBİLİR, GÜNCELLEYEBİLİR VEYA SİLEBİLİRSİNİZ?

Bazı ülkelerde geçerli yasalar uyarınca toplanan kişisel verilerinize erişim talep etme, bu verileri değiştirme veya belirli durumlarda silme talebinde bulunma hakkınız olabilir. Kişisel verilerinizi gözden geçirmek, güncellemek veya silmek istiyorsanız, lütfen buraya tıklayarak talep formu gönderin. Biz 30 gün içerisinde talebinize cevap vereceğiz.

de_DEDeutsch
Datenschutz
Wir, FameL GmbH (Firmensitz: Österreich), verarbeiten zum Betrieb dieser Website personenbezogene Daten nur im technisch unbedingt notwendigen Umfang. Alle Details dazu in unserer Datenschutzerklärung.
Datenschutz
Wir, FameL GmbH (Firmensitz: Österreich), verarbeiten zum Betrieb dieser Website personenbezogene Daten nur im technisch unbedingt notwendigen Umfang. Alle Details dazu in unserer Datenschutzerklärung.